fbpx

Kurs – Skuteczny Program Zmiany Nawyków

30 dniowe wyzwanie – STRATEGIA ZDROWIA – Zaplanuj,
Wprowadź i Zautomatyzuj Nowe, Prozdrowotne Nawyki

Czy jesteśmy  w stanie na stałe zmienić nasze nawyki żywieniowe? Co zrobić, kiedy ciągle borykamy się z tymi złymi a tak ciężko wprowadzić jest te dobre? Co więcej, czy te dobre na pewno są dla mnie odpowiednie? Przecież istnieje tak wiele wykluczających się nawzajem diet i informacji żywieniowych.

Jako dietetyk chętnie podpowiem

Tak, każdy z nas może skutecznie poprawić swoje codzienne żywienie a zmiany te mogą być stałe. Jednak to co wynika z mojej wiedzy, praktyki oraz autorskiej metodologii pracy istnieją DWIE bardzo ważne, niemal krytyczne zasady..

Po pierwsze: musimy zmienić nie tylko samą dietę ale również sposób myślenia i zasób wiedzy czym właściwie jedzenie dla nas jest.

Kiedy nauczymy się jak, ale przede wszystkim dlaczego warto, dlaczego należy odpowiednio się żywić odpowiednio nawadniać  lub też idąc dalej jest to nasz obowiązek w stosunku do naszego ciała.. wtedy TAK, stała zmiana nawyków żywieniowych może nastąpić i najczęściej zachodzi.

Po drugie: Polacy są bardzo zaangażowanymi poszukiwaczami informacji związanych ze zdrowym żywieniem. Do tego stopnia, że w wyszukiwarce Google bijemy pod tym kątem każdy inny kraj na Świecie. Wynika z tego, że coś jednak wiemy. Dlaczego więc 68% polskich mężczyzn i 54% kobiet ma nadwagę. Dlaczego polskie dzieci tyją najszybciej w Europie?

Dlaczego statystyki wciąż rosną co do postępujących chorób dieto-zależnych?

W tym przypadku odpowiedź jest chyba prosta: nawet najwspanialsza wiedza nic nie znaczy jeśli nie zostanie wprowadzona w praktykę. I tu mamy problem. Nie wiemy jak skutecznie te zmiany wprowadzić i co gorsza wiecznie je odkładamy. Brakuje nam czasu, motywacji i wsparcia.

Rozumiejąc te zagadnienia zaplanowałem KURS- SKUTECZNY PROGRAM ZMIANY NAWYKÓW, który pomoże Ci skutecznie wprowadzić wszystkie niezbędne zmiany żywieniowe. Ale to nie wszystko, również zmiany w kierunku zdrowego stylu życia.

 

MOJA OFERTA

30 dniowe wyzwanie – STRATEGIA ZDROWIA – Zaplanuj,
Wprowadź i Zautomatyzuj Nowe, Prozdrowotne Nawyki

STARTEGIA ZDROWIA

to autorski, program modelowania i wprowadzania nowych prozdrowotnych nawyków w skuteczny, świadomy i strategiczny sposób. Bazuje on na fundamentalnych zasadach budowania zdrowego stylu życia.

Program został stworzony by pomagać nie tylko w utrwalaniu, ale również w odzyskiwaniu dobrego stanu zdrowia i samopoczucia czy wymarzonej sylwetki.

Ukierunkowany jest na wprowadzenie stałych, korzystnych zmian w aktualny model życia i dotyczy 5 podstawowych obszarów naszej egzystencji.

CZASY NIE SPRZYJAJĄ

Doskonale wiemy, że dzisiejsze czasy nie sprzyjają nam w utrzymywaniu zdrowego stylu życia. Wielu z nas żyje w ciągłym pędzie i STRESIE. Czujemy się często przemęczeni i wyeksploatowani. Jemy nieregularne posiłki, wysoko przetworzone, wysoko kaloryczne i najczęściej w pośpiechu, nie rozumiejąc czym jest właściwe odżywienie i nawodnienie własnego ciała.

Brakuje nam aktywności fizycznej, regeneracji, pojawiają się zaburzenia snu a organizm nasz cierpi na brak podstawowych wartości odżywczych, szczególnie witamin i minerałów, bez których nie jest w stanie prawidłowo funkcjonować.

NIE MA CO UKRYWAĆ

Nie każdy z nas ma czas, motywację czy odpowiednio silną wolę, niestety też wiedzę do wprowadzania i utrwalania nowych nawyków, nawet jeśli doskonale wiemy, że mogą być dla nas wysoce korzystne.

AUTOMATYCZNY UMYSŁ

Umysł nasz działa jak automat. Jeśli na przestrzeni życia utrwaliliśmy z jakiegoś powodu szereg niekorzystnych nawyków, szczególnie żywieniowych to właśnie one są powielane dzień za dniem, tydzień za tygodniem, miesiąc za miesiącem i rok za rokiem, nawet przez całe dziesięciolecia.

A to ma kluczowy wpływ na aktualny stan samopoczucia, odczuwalny poziom energii, wygląd sylwetki i przede wszystkim zdrowie.

Bo jedzenie ma znaczenie!!! Ale nie tylko. Strategia Zdrowia to zmiany w aż 5 obszarach tzw. rytmu okołodobowego, czyli szeregu nawykowych zachowań, które są powielane raz za razem, dniem za dniem, tydzień za tygodniem itd.

Czasami zmiana nawyków żywieniowych wystarcza, aby zmienić cały styl życia. Zdrowa żywność dostarczona ciału może uleczyć całą osobowość, powodując zmianę sposobu myślenia, zachowania czy rozwoju osobistego.

MAM WPŁYW NA SWOJĄ PRZYSZŁOŚĆ

A co mogło by się wydarzyć, jeśli w świadomy sposób zamienię swoje silnie utrwalone, szeroko rozumiane niekorzystne nawyki, powielane dzień za dniem na te dobre, które pozwolą mi się cieszyć wysokim poziomem energii, dobrym zdrowiem przez kolejne miesiące, lata a nawet całe dziesięciolecia??

Bo to co świadomie wprowadzę, utrwalę a umysł zautomatyzuje będzie działało z automatu w przyszłości. Patrz powyżej AUTOMATYCZNY UMYSŁ.

Była by to idealna życiowa sytuacja, bo w ten sposób mogę zmienić swoją przyszłość związaną z własnym zdrowiem jak i osobistym rozwojem.

Klasyka mówi: „w zdrowym ciele zdrowy duch”

– mózg i umysł też (mój dodatek)

 

OPINIE

 

 

 

 

 

Jeśli jesteś gotowa/wy na podjęcie wyzwania to zapraszam do ścisłej, indywidualnej, 30 dniowej współpracy.

Na czym polega całe wyzwanie??

Wszystko zaczyna się od umówienia dogodnego terminu konsultacji, również ON-LINE, na której zostanie przeprowadzony szczegółowy wywiad zdrowotno-żywieniowy. Zajmuje on ok 1-5 do 2h. Na podstawie przeprowadzonego wywiadu sporządzam obszerny opis – ok 30-35str. zaleceń dotyczących wprowadzania, nowych nawyków W 5

OBSZARACH, jakimi są:

 

  1. Odżywianie – NIE MUSISZ nic ważyć, mierzyć czy liczyć. Wprowadzane zasady żywieniowe bazują na fizjologicznych potrzebach naszego ciała. Otrzymasz proste zalecenia jak prawidłowo komponować posiłki, w jakiej ilości i w jakich godzinach należy je spożywać by zoptymalizować pracę układu pokarmowego, poprawić jego efektywność działania.

     Otrzymasz tu bogatą listę produktów spożywczych, z których można sporządzać posiłki oraz listę jakich należy unikać. Wystarczy tylko utrzymywać właściwe procentowe proporcje makroskładników w każdym posiłku, utrzymywać bioróżnorodność, odpowiednią gęstnąć odżywczą i właściwą rotację. O co chodzi?? Dokładnie wszystko wytłumaczę na konsultacji.

 

     2. Nawodnienie – Woda jest niezbędnym składnikiem wszystkich komórek ludzkiego organizmu. Bez niej nie ma życia. Badania pokazują, że jesteśmy społeczeństwem permanentnie odwodnionym. Często pijemy niewłaściwe płyny głównie tzw. diuretyki.

Niedostateczne nawodnienie organizmu narusza jego równowagę oraz prowadzi do wielu zaburzeń stanu zdrowia.

Tu dowiesz się, ile, kiedy i jakiej jakości wody należy pić w ciągu dnia oraz jak wodę przygotować by stała się idealnym elektrolitem.

 

       3. Aktywność fizyczna (trening zdrowotny) – dopasowana do Twoich potrzeb jak i wieku. Nasz organizm jest stworzony do ruchu. Układ kostno-szkieletowy, mięśniowy nie będzie w dobrej kondycji, jeśli nie będzie w regularny sposób stymulowany wysiłkiem fizycznym. Trening zdrowotny ma na celu kształtowanie sprawności ruchowej, naczyniowej i oddechowej. Jednocześnie przeciwdziała występowaniu chorób cywilizacyjnych, jak: otyłość, osteoporoza, choroby układu krążenia w tym zawały serca. Wspomaga leczenie już powstałych schorzeń. Aktywność fizyczna wpływa również bardzo korzystnie na układ hormonalny, enzymatyczny czy limfatyczny.

Tu pomogę Ci by regularna i odpowiednia dla Ciebie aktywność fizyczna została wprowadzona w Twój nowy model życia na stałe.

 

      4. Regeneracja – Bardzo ważny element naszego zdrowia fizycznego i psychicznego. Dziś jesteśmy prze-stymulowani olbrzymią ilością informacji dobiegającą do nas z wszelkiego rodzaju mediów, komunikatorów. Nadmiar pracy, wszechobecny stres. Nasz autonomiczny układ nerwowy, działa poprawnie, gdy zachodzi w jego obrębie równowaga między dwoma systemami: współczulnym – pobudzającym i przywspółczulnym – wyciszającym. Dziś zdecydowanie mamy problem z wyciszeniem, odpoczynkiem i odpowiednią regeneracją.

Tu otrzymasz konkretne zalecenia jak poprawić jakość snu (techniki oddechu, wizualizacji, suplementacja) jak pracować ze stresem (system walcz-uciekaj) i jak go wyciszyć. Jak zmienić negatywne myśli i przede wszystkim jak wzbogacić swoją strefę relaksacji.

 

     5. Zioło-terapie oraz specjalistyczna suplementacja

Specjalistyczna suplementacja odpowiednio skomponowana z wyselekcjonowanymi mieszankami ziół stanowi bardzo silne narzędzie nie tylko wspierające nasze zdrowie, ale w wielu przypadkach pozwalające na powrót do zdrowia z różnych stanów chorobowych.

Jeśli istnieje taka potrzeba (profilaktyka, schorzenia) to otrzymasz opisaną ziołoterapię oraz suplementację w formie Specjalnego Raportu z pełnym opisem form, dawkowania oraz dziennego rozkładu przyjmowania poszczególnych suplementów i ziół.

 

POMAGAM MOTYWUJĘ WSPIERAM

To co najważniejsze!!!.Przez kolejne 30 dni będę pomagał Ci wdrożyć wszystkie zalecenia. Będę prowadził Cię krok po kroku oraz jestem do dyspozycji z wszelakimi pytaniami przez cały czas naszej współpracy. Dodatkowo każdy uczestnik wyzwania będzie miał dostęp do grupy wsparcia złożonej z innych uczestników.

 

RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ

Dodam, że jeśli chodzi o same zalecenia dietetyczne nie opierają się one na stosowaniu jakiejś konkretnej diety, nie ma przepisów, ważenia, mierzenia czy liczenia kalorii.. patrz powyżej pkt. nr. 1 – Odżywianie.

Jest to prosta i bardzo skuteczna metoda fizjologicznego odżywiania się. Co ważne przez cały miesiąc będziemy tworzyli Twoją indywidualną historię żywieniową, budowali uważność posiłkową oraz budzili w Tobie Twoją świadomość żywieniową, która następnie przerodzi się w tak zwany naturalny instynkt żywieniowy. Na czym to wszystko polega wytłumaczę już na konsultacji.

Do zobaczenia 😊

KOSZT CAŁEGO PROGRAMU I MIESIĘCZNEJ WSPÓŁPRACY

TO TYLKO 350ZŁ 

POMYŚL JAKIE KORZYŚCI MOŻESZ UZUSKAĆ

 

 

 

Tu możesz nabyć kurs. Do zobaczenia wkrótce 🙂

CZEKAM NA TWOJĄ DECYZJĘ, TY Z DECYZJĄ NIE CZEKAJ I PODEJMIJ WYZWANIE W KIERUNKU BUDOWANIA NOWYCH PROZDROWOTNYCH NAWYKÓW. JA W TYM PROCESIE POMOGĘ CI JE WPROWADZIĆ, UTRWALIĆ I ZAUTOMATYZOWAĆ BY MÓC SIĘ NIMI CIESZYĆ TU I TERAZ JAK I W PRZYSZŁOSĆI

 

Jeśli masz dodatkowe pytania zarezerwuj wstępną, darmową konsultację. Wytłumaczę na niej jak cała wspópraca wygląda i jakie możesz osiągność efekty. Wybierz w kalendarzu dogodny dzień oraz podaj (dodatkowe informacje) w jakich godzinach mogę zadzwonić. Rozmowa zajmie ok 15-20min. Zapraszam.

Wczytuję kalendarz...
Powered by Booking Calendar

 

 

UWAGA – JESLI PO WYKUPIENIU KRURSU I PRZEPROWADZENIU GŁÓWNEJ KONSULTACJI, GDZIE PODAM WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW CAŁEJ WSPÓPRACY ZDECYDUJESZ, ŻE TO NIE DLA CIEBIE – GWARANTUJE 100% ZWROT KOSZTÓW

 

Gabinet Dietorapii – Strategia Zdrowia

Dietetyk Adam Kostrzewa

– Dietetyka Kliniczna

– Psychodietetyka

– Diet Coaching

– Psychobiologia w aspekcie nadwagi i otyłości

– Terapie poznawczo behawioralne

– Trening zdrowotny

www.strategiazdrowia.com

https://www.facebook.com/StrategiaZdrowiaAdamKostrzewa/

strategiazdrowia@gmail.com  +48884357173