fbpx
strategia zdrowia

Adam Kostrzewa - Olsztyn

Jeśli szukasz dobrego dietetyka osobistego i trenera zdrowia w Barczewie, Olsztynie lub online, zapraszam do mojej poradni dietetycznej. Moją pasją i misją jest czynienie Świata zdrowszym.

Jako dietetyk i trener personalny posiadam dogłębną wiedzę w zakresie zdrowego odżywiania, treningu i zdrowego trybu życia, którą udokumentować mogę szeregiem dyplomów i certyfikatów. Ukończyłem kursy z zakresu: psychodietetyki, diet coachingu, dietetyki klinicznej, naturopatii. Jako aktywny sportowiec, triatlonista, maratończyk, a także propagator zdrowego stylu życia oraz fascynat ludzkiego organizmu, bardzo chętnie i z wielką przyjemnością podejmę z Tobą współpracę.

Czym zajmuję się w ramach mojej pracy jako dietetyk?

Celem mojej działalności jest poprawa zdrowia, kondycji i samopoczucia moich klientów. Jako dietetyk i trener osobisty pomogę Ci wykryć złe nawyki i wytłumaczę, jak je zmienić. Przekażę właściwe zalecenia dietetyczne oraz – co ważne – pokażę jak skutecznie wdrożyć je w życie. Dodatkowo zaplanuję odpowiedni do Twoich możliwości trening zdrowotny. Jeśli będzie taka potrzeba, wskażę również jakie badania laboratoryjne należy wykonać, by lepiej ocenić stan zdrowia. Pozwoli to na wprowadzenie właściwej dieto-terapii.

W ramach konsultacji przekażę Ci także dużą dawkę praktycznej wiedzy z zakresu szeroko rozumianej profilaktyki zdrowia. Wiedza oraz na kierunkowane działania z zakresu 5 filarów Strategii Zdrowia pozwalają na odzyskiwanie, budowanie oraz utrzymywanie dobrego stanu zdrowia, samopoczucia oraz wysokiej dawki witalności.

Jeśli niepokoi Cię stan zdrowia, cierpisz na różnego rodzaju przewlekłe dolegliwości, martwisz się złym samopoczuciem lub niskim poziomem energii na co dzień – najwyższy czas podjąć odpowiednie kroki, aby to zmienić!

Pamiętajmy o maksymie: Lepszy gram profilaktyki niż kilogram leczenia!

Kiedy warto zgłosić się na konsultację dietetyczną?

Oferowane przeze mnie konsultacje dietetyczne skierowane są nie tylko do osób borykających się z problemami w zakresie odżywiania czy różnego rodzaju dolegliwościami zdrowotnymi, ale także do tych, które są zainteresowane tematyką żywienia i wielowymiarowego zdrowia. Na spotkanie warto zgłosić się – osobiście lub online – także jeśli:

 • chcesz zadbać o szczupłą sylwetkę;
 • chcesz zadbać o zdrowie swoje i swojej rodziny, ale nie wiesz od czego zacząć;
 • chcesz poprawić swoją kondycję fizyczną;
 • chcesz dowiedzieć się więcej o działaniu własnego organizmu;
 • chcesz zmienić swoje złe nawyki żywieniowe;
 • chcesz poznać mechanizmy odpowiedzialne za gromadzenie oraz spalanie tkanki tłuszczowej;
 • chcesz zdobyć wiedzę jak prawidłowo zadbać o własne zdrowie, lepsze samopoczucie oraz wysoką dawkę energii na co dzień.

Dlaczego właściwy plan dietetyczny jest tak ważny?

Organizm człowieka jest nadzwyczaj skomplikowaną biochemiczną maszynerią. Podczas konsultacji dietetycznej mogę zaoferować Ci „instrukcję obsługi”, umożliwiającą prawidłowe zadbanie o własne ciało. Postępując zgodnie ze wskazówkami będziesz mógł cieszyć się wysokim poziomem energii, dobrym samopoczuciem oraz zdrowiem przez długie lata.

Istnieje wiele zagrożeń dla zdrowia i dobrej formy. Niektóre z nich są problemem współczesnych czasów: pogarszająca się jakość jedzenia, rosnące zanieczyszczenie środowiska, ciągły pośpiech i stres, niewystarczająca aktywność fizyczna to główne powody pogarszania się stanu zdrowia społeczeństwa. Choroby dieto-zależne według WHO (Światowej Organizacji Zdrowia) nawet w 70% wynikają z niewłaściwego sposobu odżywiania. Schorzenia te dotykają ludzkość na coraz większą skalę i według przewidywań WHO ten tren ma się jeszcze nasilić.

Osobiście uważam, że świadome zmiany nastawione na szeroko rozumiany zdrowy styl życia, jest kluczem do utrzymywania dobrego stanu zdrowia.

Co oferuję w ramach konsultacji?

Jako dietetyk, a także propagator zdrowego stylu życia, oferuję pomoc w zdiagnozowaniu błędów żywieniowych. Doradzam, jakie zmiany należy wprowadzić i jak zrobić to w sposób skuteczny. Dodatkowo proponuję wprowadzenie treningu zdrowotnego, dopasowanego do potrzeb i możliwości. Konsultacje dietetyczne w mojej poradni dietetycznej obejmują indywidualne, holistyczne i wielowymiarowe podejście do tematu zdrowia, własnego organizmu oraz działania umysłu. Jest to bardzo istotne przy zmianie niekorzystnych nawyków żywieniowych, czy też wprowadzaniu zmian stylu życia.

Podczas konsultacji przeprowadzam wywiad żywieniowy, omawiam ewentualne dieto-zależne problemy zdrowotne oraz na bieżąco podaję cenne wskazówki. Następnie, w ciągu kilku dni opracowuję indywidualne zalecenia żywieniowe oraz wszelkie inne, adekwatne do Twoich potrzeb.

Raport uwzględnia również tak silne narzędzia dietoterapeutyczne jak dobór specjalistycznej suplementacji oraz odpowieniej ziołoterapii

Gotowy plan otrzymasz w formie pliku PDF, zawierającego około 30-35 stron. Po trzech pierwszych tygodniach przeprowadzimy konsultację kontrolną, w celu omówienia wprowadzonych zaleceń. Kolejne konsultacje przeprowadzane są w zależności od zapotrzebowania. Dodatkowo, w razie jakichkolwiek pytań, jestem do dyspozycji przez okres przynajmniej jednego miesiąca. Wspieram, inspiruję, motywuję. Razem tworzymy historię żywieniową i pracujemy nad budowaniem uważności posiłkowej (mindful eating)

Zakres oferowanych przeze mnie konsultacji dotyczy dietetyki ogólnej, żywienia w sporcie, suplementacji, żywienia dzieci, żywienia w ciąży, psychodietetyki, diet coachingu, naturopatii, psychobiologii w aspekcie nadwagi i otyłości, treningu personalnego oraz dietetyki klinicznej, dotyczącej głównych chorób cywilizacyjnych, takich jak m.in.:

 • nadwaga i otyłość,
 • choroby tarczycy,
 • choroby układu krążenia,
 • choroby nerek i dróg moczowych,
 • choroby wątroby i dróg żółciowych,
 • choroby układu pokarmowego,
 • choroby nowotworowe,
 • cukrzyca typu I i II.

 

Moją specjalnością jest praca z pacjętami z zaburzeniami metabolicznymi i hormonalnymi oraz nadmierną masą ciała

Początki mojej działalności

Moja historia ze zdrowym stylem życia rozpoczęła się od regularnych startów w zawodach triatlonowych. Zrozumiałem, jak ważne jest dbanie o własny organizm, nie tylko podczas intensywnych treningów, ale również na co dzień. Postanowiłem promować aktywność fizyczną jako jeden z podstawowych filarów Strategii Zdrowia. Ten kierunek doprowadził mnie do zdobycia dyplomu trenera personalnego, dzięki czemu mogłem zacząć pomagać i doradzać klientom zainteresowanym poprawą kondycji, formy i stanu zdrowia.

Moje doświadczenie w zakresie dietetyki i treningu zdrowia

Zgłębiając tajniki wiedzy na temat żywienia w sporcie uświadomiłem sobie, że równie istotne jest to, jak odżywiamy cię na co dzień. Zdobyłem kolejne dyplomy, w zakresie żywienia ogólnego, a następnie dietetyki klinicznej. Zdałem sobie sprawę, że pomaganie innym poprzez wprowadzanie odpowiednich zaleceń dieto-terapii jest i będzie moją pasją oraz profesją życiową. Dzięki różnorodnym kursom wzbogaciłem swoją wiedzę o kolejne dziedziny: psychodietetykę, diet coaching, terapię poznawczo-behawioralną, suplementację i naturopatię oraz psychobiologię. 

Strategia Zdrowia opiera się na wiedzy z zakresu 5 filarów: odżywiania, nawodnienia, aktywności fizycznej, regeneracji oraz prozdrowotnej suplementacji.

Moje Doświadczenie

2500
Dni pracy z klientami
30
Lat aktywności sportowej
10000
Przesłuchanych, przeczytanych, obejrzanych materiałów o zdrowiu
12
Dyplomów poszerzających wiedzę

Kwalifikacje - Dyplomy - Certyfikaty

Skontaktuj się ze mną!

Czas zadbać o swoje zdrowie już teraz! Wystarczy, że wyślesz mi wiadomość za pomocą poniższego formularza z czym chcesz się zgłosić.