strategia zdrowia

Adam Kostrzewa

Witaj. Nazywam się Adam Kostrzewa. Jestem Dietetykiem oraz Trenerem Personalnym.

Czynię Świat zdrowszym… to moja pasja i misja.


Jako Dietetyk, Trener Personalny, z dyplomowaną wiedzą z zakresu: psychodietetyki, diet coachingu, dietetyki klinicznej, naturopatii,  jako aktywny sportowiec, triatlonista, maratończyk ale również propagator zdrowego stylu życia oraz  fascynat ludzkiego organizmu, bardzo chętnie i z wielką przyjemnością podejmę z Tobą współpracę.  Pomogę wykryć i wytłumaczę jak działają złe nawyki, razem zmienimy je na dobre. Przekażę Ci właściwe zalecenia dietetyczne oraz co ważne pomogę Ci skutecznie wdrożyć w Twoje życie. Dodatkowo dostosuję odpowiednią aktywność fizyczną pod Twoje potrzeby. Jeśli jest taka potrzeba, wskażę jakie badania laboratoryjne należy wykonać, by lepiej ocenić stan Twojego zdrowia, a to pozwoli na wprowadzenie właściwej dieto-terapii.

Przekaże Ci dużą dawkę praktycznej wiedzy z zakresu szeroko rozumianej profilaktyki zdrowia. 

Wiedza oraz na kierunkowane działania z zakresu 5 filarów Strategii Zdrowia pozwalają na odzyskiwanie, budowanie oraz utrzymywanie dobrego stanu zdrowia, samopoczucia oraz wysokiej dawki witalności.


Jeśli Twój stan zdrowia, przewlekłe dolegliwości, zły stan samopoczucia czy niski poziom energii na co dzień niepokoi Cię, to czas na podjęcie właściwej decyzji!!! Trzeba coś z tym zrobić!!! Decyzję podejmij już teraz!!! Jeśli ją odłożysz, może potrwać to kolejne tygodnie, miesiące a nawet lata. Samo nic się w tej sytuacji nie poprawi.


Pamiętajmy o maximie: Lepszy gram profilaktyki niż kilogram leczenia


Adam Kostrzewa

Takie były początki

Moja historia ze zdrowym stylem życia rozpoczęła się od regularnych startów w zawodach tiatlonowych. Wtedy dość szybko zrozumiałem jak ważne jest dbanie o własny organizm, nie tylko podczas intensywnych treningów, ale również na co dzień. Postanowiłem promować aktywność fizyczną jako jeden z podstawowych filarów strategi zdrowia. Ten kierunek doprowadził mnie do zdobycia dyplomu – Trener personalny, by móc pomagać i doradzać również indywidualnie klientom. 

Dodam, że treningi nie muszą być intensywne czy zajmować dużo czasu.  Trening, tak zwany zdrowotny, funkcjonalny jest treningiem ogólnorozwojowym.  Ma na celu kształtowanie sprawności ruchowej, naczyniowej i oddechowej. Jednocześnie przeciwdziała występowaniu chorób cywilizacyjnych, jak: otyłość, osteoporoza, choroby układu krążenia w tym zawały serca. Wspomaga leczenie już powstałych schorzeń. 

Nasz organizm jest stworzony do ruchu. Układ kostno-szkieletowy, mięśniowy, nie będzie w dobrej kondycji, jeśli nie będzie w regularny sposób stymulowany odpowiednim wysiłkiem fizycznym. Ale to nie wszystko, bowiem regularna aktywność wpływa na wszystkie układy naszego organizmu, stymulując je do prawidłowego funkcjonowania.  

Rozpoczęcie kariery

Zdobywana wiedza w zakresie żywienia w sporcie bardzo szybko rozwinęła się również na żywienie ogólne, a w krótkim czasie na dietetykę kliniczną. Wtedy zrozumiałem, że pomaganie innym poprzez wprowadzanie odpowiednich zaleceń dieto-terapii, jest i będzie moją pasją i profesją życiową. W tym celu postanowiłem zdobyć dyplom Dietetyka, który następnie wzbogaciłem o wiedzę z zakresu Dietetyki Klinicznej, Psychodietetyki, Diet Coachingu, Terapii Poznawczo Behawioralnej, Suplementacji i Naturopatii. 

Niepozornie jest to bardzo obszerna i dość specjalistyczna wiedza, jak należy odżywić nasze ciało by podnieść efektywność jego działania. Głównie chodzi, z jednej strony o wprowadzenie tych produktów spożywczych, które wykazują dużą wartość i gęstość odżywczą, bogatą w witaminy, minerały, białka, jak i dziesiątki czy setki innych związków niezbędnych do funkcjonowania organizmu, a z drugiej eliminacji produktów szkodliwych, najczęściej też nadużywanych.

Właściwe odżywianie naszego organizmu adekwatne do naszej fizjologii, jest bowiem jednym z podstawowych filarów strategi zdrowia, czyli utrzymywania go w jak najlepszym stanie w jak najdłuższym okresie czasu. Tak by cieszyć się dobrym zdrowiem do późnej starości.

Strategia Zdrowia opiera się na wiedzy z zakresu 5 filarów: odżywiania, nawodnienia, aktywności fizycznej, regeneracji oraz prozdrowotnej suplementacji.

Moje Doświadczenie

1470
Dni pracy z klientami
28
Lat aktywności sportowej
10000
Przesłuchanych, przeczytanych, obejrzanych materiałów o zdrowiu
9
Dyplomów poszerzających wiedzę

Kwalifikacje - Dyplomy - Certyfikaty

Skontaktuj się ze mną!

Czas zadbać o swoje zdrowie już teraz! Wystarczy, że wyślesz mi wiadomość za pomocą poniższego formularza z czym chcesz się zgłosić.