Trening zdrowotny

Po dokładnej analizie i badaniu Twojego zdrowia i kondycji fizycznej, a także Twoich potrzeb, będę mógł skomponować szczegółowy, codzienny program ćwiczeń z liczbą godzin spędzonych na wymaganych obszarach ciała. Dzięki temu planowi będziesz w stanie efektywnie wykonywać ćwiczenia nawet bez nadzoru osobistego trenera.

 

IDEA TRENINGU ZDROWOTNEGO

 

Myśląc o utrzymywaniu dobrego stanu zdrowia, przez długie lata życia zdecydowanie należy, nie tylko pamiętać, ale jak najbardziej stosować odpowiednią oraz regularną aktywność fizyczną.

Większość osób młodych i w średnim wieku na pytanie: „czy uprawia Pan(i) jakiś sport?” Odpowiada twierdząco, mówiąc np. jeżdżę na nartach, pływam. Oznacza to w praktyce 10-14 dniowy kontakt z tą formą ruchu w ciągu roku podczas urlopu o ile w ogóle urlop spędzamy aktywnie.

Człowiek przed wiekami w zasadzie cały dzień spędzał w sposób aktywny. Nasz układ kostno-szkieletowy, mięśniowy czy oddechowy został też tak ‚zaprojektowany, ‘ żeby sprawnie działał musi być pobudzany odpowiednią aktywnością fizyczną.

Istnieje pojęcie jak Trening Zdrowotny, bardzo polecam się nim zainteresować.

Trening zdrowotny – cele

Trening zdrowotny ma na celu kształtowanie sprawności ruchowej, naczyniowej i oddechowej. Jednocześnie przeciwdziała występowaniu chorób cywilizacyjnych, jak: otyłość, osteoporoza, choroby układu krążenia w tym zawały serca. Wspomaga leczenie już powstałych schorzeń.

Przyczynia się on także do:
-wzmocnienia kośćca,
-lepszego ukrwienia
-wzmocnienia mięśni
-poprawia samopoczucie
-obniża zły cholesterol LDL, a
-podwyższa dobry HDL.

Warto zaznaczyć, że regularna aktywność fizyczna podnosi odporność układu immunologicznego, a także zmniejsza ryzyko wystąpienia infekcji ze strony układu oddechowego.

Podaję przykładową częstotliwość zajęć – warianty:
3-4 x w tygodniu 15- 20 min – np. trenażer domowy,
2-3 x w tygodniu 30-40 min – intensywny marsz, pływanie, rower itp.,
2 x w tygodniu 40-60 min -zorganizowane zajęcia rekreacyjne lub sportowe

To co istotne, dla poprawy sprawności fizycznej oraz zdolności wysiłkowych wskazane są stałe i systematyczne treningi o odpowiednio dobranej intensywności. Nie można ćwiczyć zbyt intensywnie, ani też za słabo, a także za rzadko lub za często.

Każdy człowiek do 25-28 roku życia poprzez wysiłek o charakterze wytrzymałościowym ładuje swój wewnętrzny akumulator, z którego będzie czerpał energię przez całe swoje życie. Po ok. 25-30 roku życia dochodzi do stałego fizjologicznego rozładowywania zgromadzonej energii.

Poprzez rozładowywanie energii można rozumieć : utrata z wiekiem masy i siły mięśniowej, zmniejszenie poziomu gibkości, spadek wydolności krążeniowo-oddechowej.

Nasuwa się pytanie: Czy można zapobiec tym procesom lub je spowolnić? Zapobiec nie jesteśmy w stanie, jedyne co możemy zrobić to spowolnić te procesy.

Z przeprowadzonych badań wynika, że u ludzi w wieku średnim i starszym wydolność układu krążeniowo-oddechowego ulega znacznemu opóźnieniu pod wpływem systematycznego treningu aerobowego, wytrzymałościowego.

Podsumowując, istota treningu zdrowotnego to dbałość o dobrą, ogólną, funkcjonalną wydolność organizmu oraz zapewnienie systematycznej aktywności ruchowej w atrakcyjnej formie i zgodnie z potrzebami zdrowotnymi.

Wariant 1

Lekki trening

Wariant 2

Przeciętny trening

Wariant 3

Intensywny trening

Rodzaj ćwiczeń

Bieganie
Rower
Interwały
Siłownia
Rozciąganie
Yoga

Regularne konsultacje

Gwarantowane efekty

Trening

Odchudzanie
Sylwetka

Elastyczne ceny

100zł

 • 1.5 godziny konsultacji
 • wywiad żywieniowy

180zł

 • 1.5 godziny konsultacji
 • wywiad żywieniowy
 • opis zaleceń dietetycznych
 • opis zaleceń suplementacyjnych
 • 1 miesiąc darmowego wsparcia

250zł

 • 1.5 godziny konsultacji
 • wywiad żywieniowy
 • opis zaleceń dietetycznych
 • opis zaleceń suplementacyjnych
 • opis zaleceń treningowych
 • 1 miesiąc ścisłej współpracy
 • budowanie świadomości żywieniowej
BEST SELLER

* W zależności od wymagań ceny mogą ulec zmianie. Aby uzyskać więcej informacji, zadzwoń +48 884357173 lub Wyślij Wiadomość

Napisz do mnie!

Czas zadbać o swoje zdrowie już teraz! Wystarczy, że wyślesz pytanie o konsultację  za pomocą poniższego formularza.