fbpx
strategia zdrowia

Skuteczny Program Zmiany Nawyków

Czy jesteśmy  w stanie na stałe zmienić nasze nawyki żywieniowe? Co zrobić, kiedy ciągle borykamy się z tymi złymi a tak ciężko wprowadzić jest te dobre? Co więcej, czy te dobre na pewno są dla mnie odpowiednie? Przecież istnieje tak wiele wykluczających się nawzajem diet i informacji żywieniowych.

Jako dietetyk chętnie podpowiem

Tak, każdy z nas może skutecznie poprawić swoje codzienne żywienie a zmiany te mogą być stałe. Jednak z mojej wiedzy, praktyki oraz metodologii pracy istnieją DWA bardzo ważne, niemal krytyczne elementy..

Po pierwsze: musimy zmienić nie tylko samą dietę ale również sposób myślenia i zasób wiedzy czym właściwie jedzenie dla nas jest. Podkreślę, że nie jemy tylko po to, żeby zaspokoić nasze kubki smakowe – często trawa to tylko kilka sekund a reakcje organizmu trwają nawet wiele dni a nawet tygodni. 

Nie chodzi tylko o zaspokojenie poczucia głodu by poczuć się sytym. Dodatkowo w
dzisiejszych czasach głód mylony jest z ochotą lub zachcianką na zjedzenie czegoś a to nie to samo. Co gorsza jest to sygnał do tego by nawodnić organizm, który jest kluczowym elementem zdrowia a jest mylony z głodem.

Kiedy nauczymy się jak, ale przede wszystkim dlaczego warto, dlaczego należy odpowiednio się żywić odpowiednio nawadniać  lub też idąc dalej jest to nasz obowiązek w stosunku do naszego ciała.. wtedy TAK, stała zmiana nawyków żywieniowych może nastąpić i najczęściej zachodzi.

Po drugie: Polacy są bardzo zaangażowanymi poszukiwaczami informacji związanych ze zdrowym żywieniem. Do tego stopnia, że w wyszukiwarce Google bijemy pod tym kątem każdy inny kraj na Świecie. Wynika z tego, że coś jednak wiemy. Dlaczego więc 68% polskich mężczyzn i 54% kobiet ma nadwagę. Dlaczego polskie dzieci tyją najszybciej w Europie?

Dlaczego statystyki wciąż rosną co do postępujących chorób dieto-zależnych?

W tym przypadku odpowiedź jest chyba prosta: nawet najwspanialsza wiedza nic nie znaczy jeśli nie zostanie wprowadzona w praktykę. I tu mamy problem. Nie wiemy jak skutecznie te zmiany wprowadzić i co gorsza wiecznie je odkładamy. Brakuje nam czasu, motywacji i wsparcia.

Gabinet Dietoterapii

– Strategia Zdrowia – 
tel. 884357173

Rozumiejąc te zagadnienia zaplanowałem Program, który pomoże Ci skutecznie
wprowadzić wszystkie niezbędne zmiany żywieniowe. Ale to nie wszystko, również
zmiany w kierunku zdrowego stylu życia. Wygląda to następująco:

Podstawą jest konsultacja w formie wywiadu  zdrowotno – żywieniowego. Zajmuje ona ok 2h. Na jej podstawie opisuję odpowiednie zalecenia dietetyczne adekwatne do twoich potrzeb.  Jeśli masz jakieś problemy zdrowotne, zalecenia będą w formie rozpisanej dietoterapii, w skład której wchodzi celowana suplementacja oraz zioło terapia.  W opisie zaleceń znajdziesz naukowo potwierdzone dodatkowe zalecenia z zakresu odpowiedniej regeneracji czy detoksykacji organizmu, techniki oddychania czy relaksacji by lepiej radzić sobie z wszechobecnym stresem.

 

Po przekazaniu zaleceń, które są opisane na ok 30-35 str A4 w formie PDF, zaczynamy
Program Skutecznych Zmian. Codziennie przez cały miesiąc jestem do Twojej dyspozycji. Pomagam nie tylko w realizacji opisanych zaleceń ale przede wszystkim dbam o budowanie świadomości żywieniowej, tak żeby w przyszłości każdy pacjent sam wiedział jakie produkty spożywcze czy posiłki służą mu w odzyskiwaniu, budowaniu i utrzymywaniu dobrego stanu zdrowia a jakie szkodzą.  Bo jedzenie ma znaczenie.

 

Zarówno podczas konsultacji głównej jak i na konsultacji kontrolnej, która odbywa się w trzecim tygodniu współpracy, przekazuję dużo wiedzy na temat szeroko rozumianego zdrowia. Związanego z nie tylko właściwym i adekwatnym do naszej fizjologii żywieniem ale w jednym zdaniu określił bym jako: INSTRUKCJĘ OBSŁUGI WŁASNEGO CIAŁA I UMYSŁU.

 

Dzięki codziennej dawce wsparcia, motywacji inspiracji stałe zmiany ku lepszej sylwetce w zdrowiu są możliwe!!!

Serdecznie zapraszam do współpracy. Razem możemy więcej. 

Tu możesz wykupić KURS: https://strategiazdrowia.com/produkt/skuteczny-program-zmian-nawykow/

Dodam, że dla twojej wygody, by nie ograniczać się miejscem zamieszkania – konsultacje przeprowadzam również ON-LINE. Nie ma to wpływu na jakość czy efekty współpracy.

Jeśli mas dodatkowe pytania napisz do mnie lub zadzwoń .

Dietetyk Adam Kostrzewa

Zakres konsultacji obejmuje:
Dietetyka
Dietetyka Kliniczna
Psychodietetyka
Naturopatia
Psychobiologia w aspekcie nadwagi i otyłości
Terapie Poznawczo Behawioralne
Trening Zdrowotny

 

Gabinet Dietoterapii

– Strategia Zdrowia – 
tel. 884357173