fbpx
suplementy

Jak ocenić, których suplementów diety potrzebujesz?

Utrzymanie jak najlepszego stanu zdrowia, jak również dobrego samopoczucia, jest celem samym w sobie większości ludzi. Połączenie zdrowego odżywiania, nawadniania, aktywności fizycznej oraz odpowiedniej suplementacji, może sprawić, że życie, jak i stan zdrowia staną się bardziej satysfakcjonujące. Dowiedz się jak ocenić jakich suplementów diety potrzebujesz.

Suplementy diety a organizm człowieka

Według niektórych badań specjalistów, organizm człowieka potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania około 500 składników odżywczych. Niestety dzisiejsza żywność oraz dieta nie jest w stanie dostarczyć ich wszystkich. Co ciekawe, zawartość podstawowych witamin i innych mikroelementów dostępnych w warzywach i owocach, przez skażenie środowiska oraz samych metod uprawy, spadła aż o 70%. Dlatego to takie ważne, aby oprócz zróżnicowanej i zdrowej diety uzupełnić braki minerałów i witamin odpowiednimi suplementami diety. Poznaj jak ocenić, których suplementów diety potrzebujesz.

Wybór właściwego suplementu diety

Zanim zdecydujemy się na zakup i przyjmowanie suplementu diety, należy zastanowić się najpierw czy dany suplement diety jest potrzebny naszemu organizmowi. Warto więc przeanalizować swoją dietę i wprowadzić niezbędne zmiany, w celu poprawienia jakości życia i zdrowia. Warto również zadbać o odpowiednią ilość snu, który działa regenerująco na organizm człowieka. Kiedy już zdecydujemy się o wzbogacenie swojej diety suplementami, warto skonsultować się z lekarzem, farmaceutą lub dietetykiem. Wyniki badań laboratoryjnych są podstawą przy wyborze racjonalnej suplementacji. Kolejnym krokiem przy wyborze, odpowiedniego suplementu diety jest zapoznanie się z jego składem. Decydując się na suplementy diety zawierające surowce roślinne, warto sprawdzić, czy wyciągi z nich otrzymywane są standaryzowane na zawartość związków czynnych. Informacja o tym, czy wyciągi w takim suplemencie są standaryzowane, upewnia, że produkt w każdej tabletce lub kapsułce zawiera taką samą ilość surowców.