fbpx
starszy azjata na żółtym tle

W czym tkwi sekret długowieczności Azjatów?

Długowieczność to odwieczne marzenie wielu ludzi. Istnieją rasy ludzi na świecie, które z natury dożywają sędziwego wieku, a spotkanie na ulicy stulatka nie jest tam niczym specjalnym, Mowa tu o Azjatach, zwłaszcza jeśli chodzi o Japończyków, czy też Tajczyków. Warto zaznaczyć, że ich dobrostan wynika ze szczególnego trybu życia zarówno fizycznego, jak i duchowego, stosowania odpowiedniego rodzaju diety i regularnego zażywania ruchu. Jaki jest prawdziwy sekret długowieczności u Azjatów?

Dlaczego Azjaci żyją dłużej?

Z badań WHO, a dokładniej raportu World Health Statistics, dotyczącego średniej długości życia obywateli całego świata wynika, że wśród czołówki najdłużej żyjących nacji są mieszkańcy Singapuru, Japonii. Na samej wyspie Okinawa, mieszka aż ponad 400 stulatków. Sekretem na ich długowieczność jest filozofia Ikigai, czyli czerpanie drobnych radości z życia codziennego i snucie wielkich planów oraz stosowanie diety opartej głównie na warzywach, owocach i tofu, z ograniczeniem tłuszczy i pokarmów przetworzonych. Japońscy naukowcy odkryli, że za powstrzymywanie rozwoju groźnych chorób odpowiadają beztlenowe bakterie gram-ujemne w jelitach zwane Odoribacteraceae. Przyczyniają się one do powstania kwasów żółciowych, które chronią organizm przed rozwojem patogenów. Chcąc dbać o właściwy ich poziom w jelitach, niezbędna jest zindywidualizowana suplementacja prozdrowotna.

Dlaczego suplementacja przedłuża życie?

Suplementacja prozdrowotna jest stale rozwijającą się dziedziną nauki, która pozwala dostarczać do organizmu wszelkie niezbędne składniki, a dzięki temu dłużej żyć w zdrowiu oraz dobrym samopoczuciu. Jak pokazują wyniki badań rosyjskiego profesora medycyny Sergieja Batieczko, organizm człowieka potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania około 500 składników odżywczych. Z powodu nowoczesnych metod upraw oraz skażenia środowiska,  możliwości zaspokojenia ty potrzeb jedynie z pożywienia spadły w ciągu ostatnich 20 lat aż o 70-80%.