fbpx

Pierwsze 35kg zmian

Czy wiesz, że wprowadzając zmiany już PIERWSZE 35kg pożywienia, może w znaczący sposób wpłynąć na poprawę Twojego samopoczucia, poziomu energii czy nawet załagodzić odczuwane dolegliwości, CZYLI POPRAWIĆ STAN ZDROWIA? O co chodzi? Już tłumaczę.

Codziennie spożywamy ok 3kg jedzenia i powinniśmy wypijać ok 2l wody. W ujęciu tygodniowym daje to ok 20kg żywności oraz ok 14l płynów. TO, CO CHCIAŁBYM TERAZ POKREŚLIĆ, to w sumie te 35kg ma za zadanie dostarczyć do organizmu:
-odpowiednią ilość białka – jeśli dostarczamy zbyt mało mamy niedożywienie, zbyt dużo – mogą wystąpić problemy z wydalaniem jego metabolitów.
-odpowiednią ilość węglowodanów – jako źródło energii, w dzisiejszym modelu odżywiania raczej dostarczamy ich nadwyżkę, szczególnie form prostych, każda nadwyżka zostaje ulokowana pod postacią tkanki tłuszczowej.
-odpowiednią ilość tłuszczy- szczególnie ważne są tu nienasycone kwasy tłuszczowe, jak Omega 3, 6 i 9, których nasz organizm nie produkuje. Kwasy tłuszczowe, są głównym budulcem błon komórkowy, są również źródłem energii.
-odpowiednią ilość witamin i minerałów, które odgrywają rolę regulatorów, biorą udział m.in. w produkcji hormonów, enzymów, SĄ BARDZO WAŻNE DLA UKŁADU ODPORNOŚCIOWEGO, bez nich organizm nie jest w stanie właściwie funkcjonować.
-odpowiednią ilość błonnika, jest niezmiernie istotna dla układu pokarmowego – jest to pożywka dla naszej flory jelitowej.
-wodę czystą źródlaną, która pełni cały szereg mega istotnych właściwości, jako termoregulator, rozpuszczalnik, umożliwia wchłanianie i trawienie oraz pełni wiele innych funkcji.
Codziennie potrzebujemy dostarczyć do organizmu nawet KILKASET RÓŻNYCH ZWIĄZKÓW. Od tego zależy stan naszego samopoczucia, energii i zdrowia.
Czy zdajesz sobie sprawę, że jeśli na co dzień BRAKUJE CI ENERGII, odczuwasz większe czy mniejsze dolegliwości to wprowadzając odpowiednie zmiany w stanie jakościowym, ilościowym produktów spożywczych jak i umiejętnym łączeniu ich w posiłkach, odpowiedniej obróbce termicznej, regulacji ilości posiłków oraz umiejętnym nawodnieniu organizmu, to już po pierwszym tygodniu możesz ODCZUĆ KORZYSTNE ZMIANY?
Jest to dość proste, odpowiedni dobór tych 35kg pożywienia, z całej oferty jaką ma do zaoferowania przemysł spożywczy, jest wysoce istotny i od tego zależy jakim ZDROWIEM I SAMOPOCZUCIEM na co dzień się cieszysz. Jest to tylko pierwszy tydzień. Wyliczając dalej: w ciągu miesiąca spożywamy ok 100kg pożywienia. Rocznie 1.2T a w ciągu przeciętnego życia ponad 70ton.

Twój organizm jest dokładnie w takiej kondycji jakiego rodzaju oraz jakości paliwa, budulca do odnowy biologicznej dostarczasz mu przez cały okres swojego życia.