fbpx
STICKY

Strategia Zdrowia

 

Czym jest strategia zdrowia? Słowo strategia pochodzi z greckiego strate-gos. Dotyczy ustalenia długoterminowych celów oraz sposobu ich uzyskania. Strategia jest określana przez jednostki z dużym zakresem wiedzy w danym temacie.

W naszym przypadku STRATEGIA dotyczy utrzymywania jak najlepszego stanu zdrowia w jak najdłuższym okresie czasu. Można spokojnie założyć, że tylko przy pełnej kontroli i umiejętnym zarządzaniu własnym zdrowiem, możemy cieszyć się nim do późnej starości. Jest to wysoce opłacalna inwestycja!!!

Moją misją jest dzielenie się wiedzą w zakresie budowania zdrowia poprzez promocję właściwego sposobu odżywiania oraz zdrowego stylu życia. Propaguję wielowymiarowy sposób spostrzegania zdrowia, działania organizmu i umysłu.

Pełne zdrowie to pełna wiedza o nim. Bądź ekspertem własnego zdrowia, to myśl przewodnia tego projektu.

Zdobywajmy wiedzę z otwartym umysłem, budujmy pełne wyobrażenie o nas samych i o tym co nas otacza oraz co ważne, stosujmy tę wiedzę w życiu codziennym. Jestem entuzjastycznie nastawiony do promowania tych aspektów naszego życia.

Na mojej stronie pojawiają się artykuły z zakresu zdrowia z uwzględnieniem najnowszych doniesień, eksperymentów, doświadczeń i badań. Dzięki tym informacjom jesteśmy w stanie lepiej zadbać o własne zdrowie w szybko zmieniających się czasach.

Moja promowana Strategia Zdrowia dotyczy 5 podstawowych filarów, jakim jest odpowiednie:

  1. Odżywianie – adekwatne do fizjologii naszego organizmu a nie tylko przyzwyczajeń czy nawyków żywieniowych. Niepozornie jest to bardzo obszerna i dość specjalistyczna wiedza. Jak należy odżywić nasze ciało by podnieść efektywność jego działania? Głównie chodzi, z jednej strony o wprowadzenie tych produktów spożywczych, które wykazują dużą wartość i gęstość odżywczą, bogatą w witaminy, minerały, białka, jak i dziesiątki czy setki innych związków niezbędnych do funkcjonowania organizmu, a z drugiej eliminacji produktów szkodliwych, najczęściej też nadużywanych.
  2. Nawodnienie – wliczając odpowiednią ilość wody, różnego rodzaju ziół czy soków warzywnych. Dzienna porcja płynów w przeliczeniu na 1 kg masy ciała to 35 ml. (ok 2 – 2,5 l dziennie) Nasze ciało składa się w 60-70% z wody. Wodę należy codziennie wymieniać i uzupełniać na świeżą. Zamieniając standardową czarną herbatkę na zioła, wzmocnimy nasz organizm o cały arsenał prozdrowotnych związków. Co istotne płyny należy pić na ok 30 min przed posiłkiem i nie wcześniej niż 1h po nim.
  3. Aktywność fizyczna, trening zdrowotny – dopasowana do naszych potrzeb jak i wieku. Nasz organizm jest stworzony do ruchu. Układ kostno-szkieletowy, mięśniowy nie będzie w dobrej kondycji, jeśli nie będzie w regularny sposób stymulowany wysiłkiem fizycznym. Trening zdrowotny ma na celu kształtowanie sprawności ruchowej, naczyniowej i oddechowej. Jednocześnie przeciwdziała występowaniu chorób cywilizacyjnych, jak: otyłość, osteoporoza, choroby układu krążenia w tym zawały serca. Wspomaga leczenie już powstałych schorzeń. Aktywność fizyczna wpływa również bardzo korzystnie na układ hormonalny, enzymatyczny czy limfatyczny.
  4. Regeneracja – wliczając odpowiednią ilość snu, odpoczynku, relaksu czy medytacji. Dziś jesteśmy prze-stymulowani olbrzymią ilością informacji dobiegającą do nas z wszelkiego rodzaju mediów, komunikatorów. Nadmiar pracy, wszechobecny stres. Nasz autonomiczny układ nerwowy, działa poprawnie gdy zachodzi w jego obrębie równowaga między dwoma systemami: współczulnym – pobudzającym i przywspółczulnym – hamującym. Dziś zdecydowanie mamy problem z wyciszeniem, odpoczynkiem i odpowiednią regeneracją.
  5. Suplementacja – celowana, w zależności od indywidualnych potrzeb. Suplementacja nie jest przejściową modą, ale rozwijającą się dziedziną nauki, która pozwala nam żyć dłużej w zdrowiu oraz dobrym samopoczuciu. Suplementy diety, nie są tylko dla tych, którzy źle się odżywiają, ale także, którzy sądzą, że odżywiają się zdrowo.

W naszej rzeczywistości są koniecznym uzupełnieniem codziennych posiłków. Realizują zapotrzebowanie organizmu na składniki budulcowe i energetyczne oraz chronią przed skutkami życia w skażonym środowisku.

Według rosyjskiego profesora medycyny Sergieja Batieczko, organizm nasz do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje ok 500 wartości odżywczych. Niestety współczesna żywności jest w stanie dostarczyć tylko połowę z nich.

Zawartość podstawowych witamin i innych niezbędnych dla człowieka mikroelementów w warzywach i owocach, z powodu nowoczesnych metod upraw, skażenia środowiska, spadła w ciągu ostatnich 20 lat aż o 70-80%!!

 

Strategia Zdrowia

Życzę dużo zdrowia ​i witalności

Dietetyk |Adam Kostrzewa

 

**** Be an Expert of your Health! ****