fbpx
STICKY

Czym jest dobra dieta

Dobra dieta powinna spełniać kilka ważnych warunków ale przede wszystkim powinna stać się stylem życia.

Dobra dieta to codzienność, wiedza jaką dysponujemy w doborze odpowiednich produktów. To nasze nawyki żywieniowe, które nastawione powinny być na zdrowe, długie i pełne energii życie; to styl, model życia utrzymujący nasze ciało i psychikę w równowadze.

Powinniśmy spożywać jak najwięcej produktów organicznych, niepoprzewożonych, uprawiać codzienną aktywność fizyczną, oddychać przeponą odpowiednio się nawadniać; otaczać się przyjaznymi ludźmi, uśmiechać się, budować zdrowe relacje oraz pielęgnować pozytywne emocje.

Jeśli takie wyobrażenie o zdrowiu stanie się dla nas codziennością a dbanie o szczupłe, sprawne, dobrze odżywione ciało stanie się dla nas priorytetem to sukces utrzymywania dobrego stanu zdrowia przez okres całego życia mamy zapewniony..

Dodam, że istnieje wiele naturalnych pokarmów, ziół, przypraw oraz suplementów diety które z jednej strony stosowane profilaktycznie zapewnią nam dobry stan zdrowia a z drugiej odpowiednio stosowane są w stanie wyleczyć nas z wielu schorzeń.

Dla przykładu podam kilka produktów wykazujących silne właściwości regenerujące chrząstki stawowe i kości.

Na szczególną uwagę zasługują:

● kurkumina, resweratrol – działanie przeciwzapalne
● ekstrakt z Kadzidłowca Boswelli Serata – na ból i zwyrodnienia stawów;
● ziele chińskiej jarmułki w połączeniu z katechinem (substancja zawarta m.inn. w herbacie) – skuteczne w leczeniu zwyrodnienia stawu kolanowego
● sezam – wykazuje niezwykłe właściwości w niwelowaniu bólu stawu kolanowego
● olej rybi, olej z kryla z pokrzywą i witaminą E można stosować zamiast środków przeciwbólowych przy zwyrodnieniu stawów
● witamina D3 i K2 – regulująca oraz usprawniająca transport wapnia w organizmie

W sumie jest ok 50 naturalnych związków, które dobrze rokują jako potencjalne czynniki regenerujące stawy i kości. Dodatkowo należy wiedzieć, że aktywność fizyczna jest bardzo ważnym czynnikiem w utrzymywaniu dobrego stanu zarówno stawów jak i kości.

 

Dietetyk |Adam Kostrzewa